AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wólce
Przedszkole w Wólce

Galeria

Stypendium Wójta Gminy Strzałkowo, przyznane podczas Święta Patrona Szkoły 2018

Ilość zdjęć: 7

Za najwyższe wyniki w nauce, uczennice klasy piątej: Wiktoria Skweres, Oliwia Kajdan i Monika Springel otrzymały Stypendium Wójta Gminy Strzałkowo.

pokaż więcej »

Święto Patrona Szkoły 2018

Ilość zdjęć: 26

25 maja 2018 roku uczniowie i przedszkolaki, wraz z zacnymi zaproszonymi gośćmi, uczcili patrona naszej szkoły - Henryka Sienkiewicza, piękną częścią artystyczną, oraz smakowitym jedzonkiem przygotowanym przez rodziców naszej szkoły.

pokaż więcej »

CYFRYZACJA WIELKOPOLSKICH SZKÓŁ

Ilość zdjęć: 14

Program Operacyjny Polska Cyfrowa (PO PC), jako główne źródło unijnych dotacji na budowę sieci szerokopasmowego internetu w Polsce, jest kołem zamachowym rozwoju polskiej gospodarki. O stanie i przyszłości inwestycji PO PC, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce, 17 maja br. dyskutowali m.in. Marek Zagórski – minister cyfryzacji, Jerzy Kwieciński – minister inwestycji i rozwoju, a także Wanda Buk, dyrektor CPPC.

pokaż więcej »

Jasełka 2017 w szkole

Ilość zdjęć: 14

W tym roku Jasełka szkolne miały oprócz tematyki biblijnej, tematykę bajkową, zostały przygotowane przez panią Teresę Wysokowską, Ilonę Szkudlarek, przy wsparciu muzycznym pana Adama Nyszlera, oraz w większości uczniów klas IIIa, IIIb i chóru szkolnego. Zaproszeni goście i wszyscy obecni podczas uroczystości z uwagą uczestniczyli w przedstawieniu.

pokaż więcej »

,,Dziecko bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy”

Ilość zdjęć: 3

W czwartek 19 stycznia Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce im Henryka Sienkiewicza w ramach współpracym, miała zaszczyt gościć wychowanków oraz wychowawców Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie. Wychowankowie wcielili się w postacie z wiersza Juliana Tuwima pt ,,Rzepka”. Uczniowie klas I-VI oraz dzieci z Przedszkola Kubuś Puchatek Filia w Wólce z wielkim zaciekawieniem oglądali przedstawienie. Utwór ,,Rzepka” przygotowany przez podopiecznych nie wymagał od młodych aktorów znajomości teksu na pamięć. Aktorzy gestami, ruchem oraz mimiką świetnie przekazali treść wiersza. Główną postać Małej Rzepki odegrał 5 letni Maciuś, a dojrzałej jeden z wychowawców. Całość podkreślały barwne kostiumy. Dzieci wykazały się wielką odwagą i kreatywnością w naśladowaniu odgrywanych przez siebie postaci. Radosną zabawę wzmacniała dobrana oprawa muzyczna. Uczniowie bili gromkie brawa i głośno śpiewali. Atmosfera była radosna, widzowie świetnie się bawili. Na zakończenie przedstawienia Pan Dyrektor wręczył upominki dla podopiecznych oraz podziękowania dla wychowawców OWDiR w Kołaczkowie.

pokaż więcej »

Warsztaty dla uczniów "Przemoc w sieci"

Ilość zdjęć: 11

17 marca 2017 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów na temat "Przemocy w sieci"

pokaż więcej »

Zabawa Karnawałowa dla dzieci

Ilość zdjęć: 7

Dzięki Radzie Rodziców mogliśmy się cudownie bawić podczas zabawy karnawałowej. Rodzicom bardzo dziękujemy !!!

pokaż więcej »

Konkurs Plastyczny

Ilość zdjęć: 2

Uczniowie klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce uczestniczyli w I cyklu projektu „Żołnierze Wyklęci” biorąc udział w wielkopolskim konkursie plastycznym pt.: „Niepokorna, niezłomna, wyklęta - INKA oczami dzisiejszych uczniów” pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Szkolnym opiekunem konkursu była p. A. Grylewicz. Udział w konkursie poprzedzony był lekcją plastyki na temat Danuty Siedzikówny ps. INKA. Uczeń klasy IV – Kacper Jałoszyński zdobył II miejsce w wielkopolskim konkursie plastycznym pt.: „Niepokorna, niezłomna, wyklęta - INKA oczami dzisiejszych uczniów”. W dniu 01.03.2017r. podczas uroczystej gali w Domu Kultury w Koninie wręczono dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Brawo Kacper!

pokaż więcej »

Mistrzowie Powiatu w Unihokeju

Ilość zdjęć: 1

03.11.2016 W tym dniu w Hali Widowiskowo- Sportowej MOSiR w Słupcy chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce zostali Mistrzami Powiatu Słupeckiego w Unihokeju. W tych zawodach nasi uczniowie wygrali cztery mecze i zremisowali jedno spotkanie. Kolejnym etapem w tych zawodach będą Mistrzostwa Rejonu Konińskiego, które zostaną rozegrane 29 listopada w miejscowości Brudzew. Skład mistrzowskiej drużyny: Kacper Kiełmiński, Sebastian Warczygłowa, Hubert Dorsz, Konrad Wydeft, Mateusz Kajdan, Szymon Jaworski, Jakub Brząkowski, Patryk Sajna oraz Fabian Lubawy. opiekun drużyny Marek Ficner. ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

pokaż więcej »

szkoła