AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wólce
Przedszkole w Wólce

Filmy (Temat: licznik)

Miniatura video

Część 1

Jasełka 2017 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wólce (1)

Zobacz film »

Miniatura video

Część 2

Jasełka 2017 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wólce (2)

Zobacz film »

Galerie (Temat: licznik)

Stypendium Wójta Gminy Strzałkowo, przyznane podczas Święta Patrona Szkoły 2018

Ilość zdjęć: 7

Za najwyższe wyniki w nauce, uczennice klasy piątej: Wiktoria Skweres, Oliwia Kajdan i Monika Springel otrzymały Stypendium Wójta Gminy Strzałkowo.

pokaż więcej »

Święto Patrona Szkoły 2018

Ilość zdjęć: 26

25 maja 2018 roku uczniowie i przedszkolaki, wraz z zacnymi zaproszonymi gośćmi, uczcili patrona naszej szkoły - Henryka Sienkiewicza, piękną częścią artystyczną, oraz smakowitym jedzonkiem przygotowanym przez rodziców naszej szkoły.

pokaż więcej »

CYFRYZACJA WIELKOPOLSKICH SZKÓŁ

Ilość zdjęć: 14

Program Operacyjny Polska Cyfrowa (PO PC), jako główne źródło unijnych dotacji na budowę sieci szerokopasmowego internetu w Polsce, jest kołem zamachowym rozwoju polskiej gospodarki. O stanie i przyszłości inwestycji PO PC, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce, 17 maja br. dyskutowali m.in. Marek Zagórski – minister cyfryzacji, Jerzy Kwieciński – minister inwestycji i rozwoju, a także Wanda Buk, dyrektor CPPC.

pokaż więcej »

Jasełka 2017 w szkole

Ilość zdjęć: 14

W tym roku Jasełka szkolne miały oprócz tematyki biblijnej, tematykę bajkową, zostały przygotowane przez panią Teresę Wysokowską, Ilonę Szkudlarek, przy wsparciu muzycznym pana Adama Nyszlera, oraz w większości uczniów klas IIIa, IIIb i chóru szkolnego. Zaproszeni goście i wszyscy obecni podczas uroczystości z uwagą uczestniczyli w przedstawieniu.

pokaż więcej »

,,Dziecko bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy”

Ilość zdjęć: 3

W czwartek 19 stycznia Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce im Henryka Sienkiewicza w ramach współpracym, miała zaszczyt gościć wychowanków oraz wychowawców Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie. Wychowankowie wcielili się w postacie z wiersza Juliana Tuwima pt ,,Rzepka”. Uczniowie klas I-VI oraz dzieci z Przedszkola Kubuś Puchatek Filia w Wólce z wielkim zaciekawieniem oglądali przedstawienie. Utwór ,,Rzepka” przygotowany przez podopiecznych nie wymagał od młodych aktorów znajomości teksu na pamięć. Aktorzy gestami, ruchem oraz mimiką świetnie przekazali treść wiersza. Główną postać Małej Rzepki odegrał 5 letni Maciuś, a dojrzałej jeden z wychowawców. Całość podkreślały barwne kostiumy. Dzieci wykazały się wielką odwagą i kreatywnością w naśladowaniu odgrywanych przez siebie postaci. Radosną zabawę wzmacniała dobrana oprawa muzyczna. Uczniowie bili gromkie brawa i głośno śpiewali. Atmosfera była radosna, widzowie świetnie się bawili. Na zakończenie przedstawienia Pan Dyrektor wręczył upominki dla podopiecznych oraz podziękowania dla wychowawców OWDiR w Kołaczkowie.

pokaż więcej »

Warsztaty dla uczniów "Przemoc w sieci"

Ilość zdjęć: 11

17 marca 2017 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów na temat "Przemocy w sieci"

pokaż więcej »

Zabawa Karnawałowa dla dzieci

Ilość zdjęć: 7

Dzięki Radzie Rodziców mogliśmy się cudownie bawić podczas zabawy karnawałowej. Rodzicom bardzo dziękujemy !!!

pokaż więcej »

Konkurs Plastyczny

Ilość zdjęć: 2

Uczniowie klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce uczestniczyli w I cyklu projektu „Żołnierze Wyklęci” biorąc udział w wielkopolskim konkursie plastycznym pt.: „Niepokorna, niezłomna, wyklęta - INKA oczami dzisiejszych uczniów” pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Szkolnym opiekunem konkursu była p. A. Grylewicz. Udział w konkursie poprzedzony był lekcją plastyki na temat Danuty Siedzikówny ps. INKA. Uczeń klasy IV – Kacper Jałoszyński zdobył II miejsce w wielkopolskim konkursie plastycznym pt.: „Niepokorna, niezłomna, wyklęta - INKA oczami dzisiejszych uczniów”. W dniu 01.03.2017r. podczas uroczystej gali w Domu Kultury w Koninie wręczono dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Brawo Kacper!

pokaż więcej »

Mistrzowie Powiatu w Unihokeju

Ilość zdjęć: 1

03.11.2016 W tym dniu w Hali Widowiskowo- Sportowej MOSiR w Słupcy chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce zostali Mistrzami Powiatu Słupeckiego w Unihokeju. W tych zawodach nasi uczniowie wygrali cztery mecze i zremisowali jedno spotkanie. Kolejnym etapem w tych zawodach będą Mistrzostwa Rejonu Konińskiego, które zostaną rozegrane 29 listopada w miejscowości Brudzew. Skład mistrzowskiej drużyny: Kacper Kiełmiński, Sebastian Warczygłowa, Hubert Dorsz, Konrad Wydeft, Mateusz Kajdan, Szymon Jaworski, Jakub Brząkowski, Patryk Sajna oraz Fabian Lubawy. opiekun drużyny Marek Ficner. ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

pokaż więcej »

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY STRZAŁKOWO

Ilość zdjęć: 11

28 października 2016r.w Publicznej Szkole Podstawowej w Wólce odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Wcześniej uczniowie zgłaszali swoje kandydatury oraz mieli możliwość przeprowadzenia kampanii wyborczej, podczas której przedstawiali swoje propozycje dotyczące m.in. tworzenia imprez kulturalnych, czy korzystania z obiektów sportowych gminy W wyborach brało udział 7 kandydatów tj. Oliwia Kajdan, Monika Springel, Piotr Zajdel, Maria Szkudlarek, Mateusz Kajdan, Klaudia Mamet, Przemysław Kostyszyn. W wyborach największą ilość głosów zdobyła Oliwia Kajdan reprezentantka kl.IV i to ona będzie reprezentowała naszą szkołę podczas obrad Młodzieżowej Radzie Gminy Strzałkowo.

pokaż więcej »

Sprzątanie świata 2016 w naszej szkole

Ilość zdjęć: 7

Jak co roku, 16 września wzięliśmy udział w 23 edycji akcji Sprzątania świata - w Polsce przebiegała ona pod hasłem: „Podaj dalej... drugie życie odpadów"

pokaż więcej »

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Ilość zdjęć: 31

1 WRZEŚNIA 2016 roku Msza święta w kościele p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Stawie Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2016/17 77 rocznica wybuchu II wojny światowej Otwarcie nowej kotłowni gazowej w naszej szkole

pokaż więcej »

DZIECKO BEZPIECZNE NA DRODZE ...

Ilość zdjęć: 15

W KAMIZELKACH ODBLASKOWYCH BĘDZIEMY WIDOCZNI, CZYLI BEZPIECZNI W piątek 22 kwietnia w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Policji st. asp. Marlenę Kukawkę i st. asp. Dariusza Nowickiego oraz pana Tadeusza Matkowskiego właściciela FHU „Rol-Pasz” w Strzałkowie, który ufundował dla naszych uczniów z klas I – III, kamizelki odblaskowe, mające zapewnić bezpieczeństwo podczas poruszania się po okolicznych drogach. Mundurowi goście wygłosili prelekcję, która miała na celu podnieść poziom wiedzy dzieci na temat właściwych zachowań na drogach. Policjanci podkreślali znaczącą rolę odblasków w zmniejszaniu liczby tragicznych zdarzeń drogowych, zwłaszcza na obszarach wiejskich.

pokaż więcej »

Dzień Ziemi

Ilość zdjęć: 8

W piątek 22 kwietnia 2016r. cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce zebrała się, by uczcić Dzień Ziemi. W tym roku Dzień ten rozpoczął się apelem na boisku szkolnym. Dyrektor szkoły Pan Piotr Kowalski zwrócił uwagę na problem zanieczyszczenia naszej planety i konieczności dbania o środowisko. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Hejna w swoim przemówieniu zachęcała wszystkich, by poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak bardzo jest ona dla nas ważna i zarazem fascynująca, piękna i ciekawa. „W tym celu warto wyłączyć telefony, tablety, mp4, schować książki czy gazety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto usiąść lub położyć się w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć. Poobserwować mrówki, zbadać fakturę liści, zrobić to, czego zwykle nie robimy nawet podczas niedzielnego spaceru w parku”. Po zakończeniu apelu uczniowie z klasy VI pod opieką pani Magdaleny Sucholas zasadzili drzewo, które będzie każdego dnia przypominało wszystkim, że mamy wpływ na otaczającą nas przyrodę… Tego dnia odbyły się także liczne zabawy i konkursy przyrodnicze, dzięki którym uczniowie, miejmy nadzieję, na dobre zaprzyjaźnili się z przyrodą ( autor:Magdalena Sucholas )

pokaż więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2016

Ilość zdjęć: 14

Zdjęcia będą wkrótce

pokaż więcej »

Wiadomości (Temat: licznik)

19 maja 2020 12:03 | Aktualności

Stypendia 2020

Kolejne Stypendia Wójta Gminy Strzałkowo trafiły do uczniów, którzy w poprzednim semestrze osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Ze względu na epidemię koronawirusa nie było tradycyjnej uroczystości wręczenia stypendiów, a pamiątkowe dyplomy zostały wysłane do laureatów...

czytaj więcej »

05 maja 2020 14:29 | Komunikaty

Ważna informacja

Strzałkowo, 05.05.2020 r. W związku z informacją Prezesa Rady Ministrów o kolejnym etapie znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, umożliwiającym otwarcie od 6 maja br. żłobków i przedszkoli, z jednoczesnym pozostawieniem decyzji w tym zakresie samorządom,...

czytaj więcej »

05 maja 2020 14:28 | Aktualności

Ważna informacja

Strzałkowo, 05.05.2020 r. W związku z informacją Prezesa Rady Ministrów o kolejnym etapie znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, umożliwiającym otwarcie od 6 maja br. żłobków i przedszkoli, z jednoczesnym pozostawieniem decyzji w tym zakresie samorządom,...

czytaj więcej »

25 marca 2020 14:31 | Komunikaty

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z KOMPUTERA PRZEZ DZIECKO

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z KOMPUTERA PRZEZ DZIECKO Warto pamiętać, że właściwe i mądre korzystanie z komputera pomaga dzieciom poznać świat i nauczyć się więcej, niż to było możliwe kiedyś. W trakcie korzystania przez dzieci z urządzeń elektrycznych pamiętać o stosowaniu sprawnych...

czytaj więcej »

szkoła